Sport

Peja vazhdon me fitore, mposht për dy pikë Prishtinën

 

Peja ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në basketboll. Të dielën mbrëma në “Karagaçin” e mbushur me shikues, Peja fitoi ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 79:77. Ishte kjo kryendeshja e xhiros së tetë të Superligës.

Peja ka vetëm fitore deri më tani dhe udhëheq në tabelë me 16 pikë. Prishtina ka pësuar humbjen e tretë. I ka 13 pikë në pozitën e tretë.