Vllaznia, kampione e verës

Vllaznia, kampione e verës

31 July 2017 08:56

Kampionia në fuqi e Kosovës, Trepça '89, nënkampionia Prishtina dhe Liria janë klubet e vetme në Superligë deri më tash që kanë paraqitur kërkesa për regjistrimin e lojtarëve të rinj në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Tetë skuadrat e tjera që kanë prezantuar përforcimet gjatë këtij afati kalimtar, ende nuk kanë bërë kërkesat në FFK. E afati i fundit për t'i paraqitur lojtarët është 19 gushti, kur edhe mbyllet afati kalimtar i verës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Deri të dielën mbrëma, skuadra e Besës është e vetmja që nuk ka njoftuar për përforcime, kurse 11 skuadrat e tjera të Superligës së bashku kanë bërë 79 përforcime.

Më e përforcuara deri tash është skuadra e promovuar në elitë, Vllaznia e Pozheranit. Ka prezantuar plotë 18 futbollistë... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme