Sport

Shqiptari rrah hokejistin famëkeq dhe bën për vete tifozët e NHL-së

 

Nëse djaloshi i keq i NHL-së, Zakc Kassian (31) heq dorëzat e tij, atëherë zakonisht përfundon keq për kundërshtarin. Hokejisti veteran i ka 36 rrahje në karrierë. Por më pas vjen “rookie” (fillestari), Arbër Xhekaj (21). Në vetëm ndeshjen e pestë në NHL, Xhekaj u rrah me Kassianin.

VIDEO: