Sport

Fofana një muaj jashtë fushe

Descriptive Text

Skuadra e Chelseat ka mbetur pa qendërmbrojtësin Wesley Fofana.

“Sky Sports” ka raportuar të premten se Fofana pritet të mungojë të paktën një muaj për shkak të lëndimit.

Francezi dëmtoi gjurin në fitoren e Chelseat 3:0 ndaj Milanit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Bëhet e ditur se Fofana tashmë ka nisur rehabilitimin dhe do të jetë i gatshëm për lojë në fillim të muajit të ardhshëm.

21-vjeçari iu bashkua Chelseat këtë verë nga skuadra e Leicester Cityt. Ai me fanellën e Chelseat ka katër paraqitje dhe një gol të shënuar.