Sport

Juventusi favorit për Tielemansin

 

Juventusi ka parakaluar ekipet e tjera në garën për të siguruar shërbimet e mesfushorit Youri Tielemans. “Calciomercato” bën të ditur se Juventusi tashmë është favorit për belgun, i cili ka gjasa të mëdha që të transferohet në Itali. 

Juventusi tashmë ka kontaktuar me Tielemansin, i cili në fund të këtij sezoni do të jetë lojtar i lirë. Thuhet se marrëveshja mes palëve është arritur në parim dhe në janar Tielemans do të firmos parakontratë me Juventusin.