Sport

Protestat lënë në hije pjesëmarrjen e Iranit në Botëror

 

Protestat që kanë shpërthyer në Iran po e lënë në hije përfaqësuesen iraniane që po bëhet gati për Kupën e Botës në futboll. Ka spekulime se skuadra është ndarë në dysh. Postimet në rrjetet sociale po zhduken në mënyrë të dyshimtë dhe ish-legjendat po përkrahin demonstratat, ka shkruar “yahoo.sports”.

Skuadra “Melli” po përgatitet për të bërë luftë garuese dhe politike në Grupin B në Katar, ku do të takohet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglinë dhe Uellsin, për një vend në fazën nokaut, që do të ishte hera e parë për ekipin iranian.