Sport

Bellinghami i jep Anglisë arsye për shpresë para Kampionatit Botëror

FOTO: AP
 

Përfaqësuesja e Anglisë do të shkojë në Kampionatin Botëror me një seri prej gjashtë ndeshjeve pa fitore, që është më e gjata përpara një turneu të madh. Megjithatë, paraqitja e mirë e mesfushorit Jude Bellingham kundër Gjermanisë i jep shpresa Anglisë se mund të bëjë diçka më shumë në Botërorin e Katarit që nis në fund të muajit nëntor.

Anglia nuk mori më shumë se barazim 3:3 të hënën mbrëma në shtëpi ndaj Gjermanisë, në ndeshjen e fundit të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve. Anglia përfundoi e fundit në grup dhe në edicionin e ri të kësaj gare do të paraqitet në Ligën, përkatësisht në nivelin e dytë.