9 perditesime
22:34

Fitore me shkëlqim e Kosovës në fund të një cikli të vështirë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shfaqur potencialin e saj në ndeshjen ndaj Qipros. Të martën mbrëma në “Fadil Vokrri”, Kosova fitoi bindshëm, 5:1 ndaj Qipros. Futbollistët e Kosovës kanë dominuar plotësisht dhe paraqitjen impresive e kanë kurorëzuar me fitore të lartë.

Kosova ka përfunduar e dyta në Grupin 2 të Ligës C të Ligës së Kombeve. I mblodhi nëntë pikë në gjashtë ndeshje. Grupin e ka fituar Greqia me 15 pikë. Kosova edhe në edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Është pritur reagimi i Kosovës pas humbjes së papritur në udhëtim te Irlanda e Veriut.

Dhe reagimi erdhi.

Florent Muslija shënoi gol të bukur në minutën e 22-të për 1:0. Ai realizoi me goditje nga zona. Në fund të pjesës së parë (45+1’), Kosova e shënoi golin e dytë. Ishte Donat Rrudhani që realizoi pas asistimit të Vedat Muriqit.

Në pjesën e dytë Kosova ishte edhe më bindëse. Menjëherë në minutën e 47-të Elbasan Rashani shënoi për 3:0. Ai përfitoi pas një topi të kthyer. Fillimisht goditi Muriqi.

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi shënoi për 4:0 në minutën e 52-të, ndërsa realizoi gol të bukur me goditje me kokë në minutën e 84-t për rezultatin 5:1. Valentin Roberge shënoi golin e vetëm për Qipron, në minutën e 81-të.

Kosova tani mund të bëhet gati për kualifikimet për Euro 2024. Kundërshtarët i mëson pas disa javësh, ndërsa ndeshjet e para i luan në mars. Dhe fitorja bindëse ndaj Qipros do të shërbejë që atmosfera të jetë dukshëm më e mirë.

Qipro do të luajë në plejaut për të mbetur në Ligën C.

22:28

Muriqi shënon për 5:1

Vedat Muriqi e ka shënuar edhe një gol për Kosovën ndaj Qipros.

Muriqi shënoi për 5:1 në minutën e 84-t. Ai shënoi me asistim të Milot Rashicës.

https://streamja.com/62EvA

22:25

Qipro shënon golin e parë

Qipro ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Kosovës.

Për 4:1 ka shënuar Valentin Roberge në minutën e 81-të. Ai shënoi gol të bukur me goditje nga zona

https://streamja.com/5q3Bl

21:56

Muriqi shënon për epërsinë e lartë të Kosovës

Vedat Muriqi e ka shënuar golin e katërt për Kosovën. Ai shënoi në minutën e 52-të pas asistimit të Florent Muslijës.

Kosova po fiton 4:0 ndaj Qipros në “Fadil Vokrri” në Pristhinë.+

https://streamja.com/E6PKn

21:51

Kosova udhëheq 3:0

Kosova po udhëheq 3:0 ndaj Qipros. Menjëherë në minutën e 46-të, Elbasan Rashani ka shënuar me goditje nga zona.

Fillimisht Vedat Muriqi qëlloi shtyllën, ndërsa nga topi i kthyer përfitoi Rashani.

https://streamja.com/XWLmN

 

21:33

Kosova udhëheq 2:0 pas pjesës së parë

Kosova po udhëheq 2:0 pas pjesës së parë në ndeshjen ndaj Qipros. Është Florent Muslija që ka shënuar golin e parë në minutën e 22-të. Për 2:0 shënoi Donat Rrudhani në minutën e parë të kohës shtesë (45+1’).

Me fitore, Kosova siguron pozitën e dytë në grupin C2 të Ligës së Kombeve.

Kosova ka dominuar në fushë ndaj qipriotëve, ndërsa ka krijuar shumë raste.

21:31

Gol tjetër i Kosovës

Kosova po udhëheq 2:0 në ndeshjen ndaj Qipros. Është Donat Rudhani që ka shënuar në fund të pjesës së parë (45+1’).

https://streamja.com/nz9je

21:07

Kosova në epërsi ndaj Qipros

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Qipros.

Në minutën e 22-të gol të bukur shënoi Florent Muslija.

https://streamja.com/eE95G

21:02

Kosova kërkon golin e epërsisë

Kosova po rreshton sulmet në kërkim të golit të epërsisë në ndeshjen ndaj Qipros. Vedat Muriqi, Arbër Zeneli e Florent Muslija kanë provuar deri më tani, por pa sukses. Rezultati mbetet 0:0.

Stadiumi “Fadil Vokrri” nuk është i mbushur me shikues.

20:47

Qipro me rast të mirë që në minutën e parë

Qipro ka rrezikuar portën e Kosovës që në minutën e parë të ndeshjes.

Por portieri Samir Ujkani ka intervenuar me sukses.

Ndeshja mes Kosovës dhe Qipros po zhvillohet në "Fadil Vokrri". Është e vlefshme për Ligën C të Ligës së Kombeve.