Sport

Uzuni: Bëmë gabime foshnjarake

 

Gabime foshnjarake i ka quajtur Myrto Uzuni golat me të cilat u ndëshkua Shqipëria nga Izraeli.

Shqipëria është mposhtur në Izrael dhe do të garojë në Ligën B të Ligës së Kombeve edhe në edicionin e ardhshëm. Kuqezinjve u është dashur fitorja ndaj Izraelit për të shpresuar në promovim në Ligën A. Por Shqipëria pësoi 2:1 nga Izraeli, të shtunën mbrëma në Tel Aviv dhe mbetet pa gjasa.