Sport

Irlanda e Veriut përjashton një nga lojtarët më të mirë para ndeshjes me Kosovën

 

Kyle Lafferty është përjashtuar nga Përfaqësuesja e Irlandës Irlandës së Veriut për ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Kosovës dhe Greqisë, pasi u shfaq një video ku shihej sulmuesi i Kilmarnockut duke përdorur gjuhë sektare.

Videoja, e cila është shfaqur në rrjetet sociale, tregon Laffertyn duke reaguar derisa një burrë ishte duke pozuar për një foto, ku sulmuesi thotë “Up the Celts”.