Sport

Lewa shkëlqen në fitoren e Barçës

Foto: AP
 

Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes në mes të Barcelonës dhe Elches. Ai shënoi dy gola në fitoren e Barçës. Barcelona mposhti të shtunën Elchen me shifrat, 3:0.

Lewandowski shënoi golin e parë në minutën e 34-t, ndërsa shtatë minuta më vonë, Memphis Depay dyfishoi epërsinë e Barcelonës.