Sport

Publikohet formacioni i Ballkanit

 

Ilir Daja ka vendosur për formacionin 4-3-3 për ndeshjen ndaj Slavia Pragës.

Në sulm do të jenë Kransiqi, Rrahmani e Gripshi, ndërsa në mesin e fushës, sipas UEFA-s, do të paraqitet Dellova përkrah Emërllahut e Korenicës. Mbrojtja përbëhet nga Jashanica e Sinani në qendër dhe Armend Thaqi e Astrit Thaqi në krah.