Sport

Thaqi ishte pranë largimit nga Ballkani, tani po e udhëheq drejt sukseseve historike

 

Emri i Armend Thaqit u dëgjua në disa raste të enjten mbrëma në Prishtinë. Për paraqitjen e madhe në ndeshjen debutuese të Ballkanit në fazën grupore të Ligës së Konferencës nuk munguan as duartrokitjet e rreth 5.000 shikuesve në drejtim të mbrojtësit të krahut.

Ballkani e nisi me barazim fazën grupore të Ligës së Konferencës. Barazoi në stadiumin “Fadil Vokrri” me kampionin e Rumanisë, Clujin. Me golin e Armend Thaqit madje ishte pranë fitores. Por, në fund Ballkani pësoi një gol dhe ndeshja u mbyll baras, 1:1.