Sport

Ajaxi po fiton thellë ndaj Rangersit

 

Ajaxi është duke e mposhtur Rangersin pas pjesës së parë me rezultatin e thellë 3:0.

Kjo ndeshje i takon xhiros së parë të Grupit A të Ligës së Kampionëve dhe po zhvillohet në Amsterdam.