Sport

Paraqitjet te Kosova U21, vendimtare për kalimin e Sadriut te Mura

 

Qendërmbrojtësi Leard Sadriu karrierën do ta vazhdojë në Slloveni te skuadra Mura, që garon në elitën e këtij vendi.

21-vjeçari është prezantuar të martën te Mura, me të cilën ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025. Sadriu bëhet lojtari i tretë shqiptar te skuadra sllovene, pas Mirlind Dakut dhe Dardan Shabanhaxhajt.