Sport

Norwichi fiton ndaj Millwallit

 

Norwichi ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së pestë të rangut të dytë të futbollit anglez, “Championship”.

Norwichi të premten mbrëma fitoi në shtëpi ndaj Millwallit me rezultatin 2:0, me dy gola të amerikanit Joshua Sargent në pjesën e dytë, në minutën e 50-të dhe të 75-të.