Sport

FIFA anulon ndeshjen kualifikuese mes Brazilit e Argjentinës

 

Ndeshja kualifikuese për Botërorin “Katari 2022” ndërmjet Brazilit dhe Argjentinës që u anulua, nuk do të zhvillohet. Ky është vendimi që FIFA e ka marrë të martën, kanë njoftuar mediumet e huaja të martën.

Në fakt, FIFA kishte kërkuar që kjo ndeshje të luhet në muajin shtator, por si Brazili edhe Argjentina kishin refuzuar një gjë të tillë për shkak të rrezikut nga lëndimet e lojtarëve në prag të Botërorit që nis në muajin nëntor.