Sport

Kapiteni Kryeziu paralajmëron Malishevë stabile në Superligë

 

Dren Kryeziu do të bartë shiritin e kapitenit te Malisheva edhe në edicionin 2022/2023. Për Kryeziun do të jetë viti i tretë që u prin malishevasve në fushë, një edicion në Ligën e Parë dhe për edicionin e dytë në Superligë.

Qendërmbrojtësi nga Malisheva thotë se skuadra është e gatshme për të startuar me rezultate pozitive në Superligë, në edicionin që nis në fundjavë. Malisheva nuk do të luajë në fundjavë. Ndeshja kundër Ballkanit, që ishte paraparë të luhej të dielën, është shtyrë me kërkesë të klubit suharekas.