Sport

Zyrtare, Sanchez te Marseille

 

Skuadra e madhe franceze, Olympique Marseille ka zyrtarizuar angazhimin e sulmuesit Alexis Sanchez. Sanchez të hënën shkëputi kontratën me Interin dhe menjëherë ka vendosur për skuadrën e re.

Marrëveshja me Marseillen tashmë është arritur, ndërsa kontrata do të nënshkruhet pasi lojtari t’i kaloi testet mjekësore.