Sport

Ardian Muja synon ta ndjekë rrugën e vëllait, Arbnorit

Ardian Muja
 

U rritën së bashku edhe në futboll. Fillimisht ishin nxënës të trajnerit Bardhec Seferi në shkollën e futbollit “Bardhi” e më pas iu bashkuan Trepçës, ku luajtën për ekipin e parë dhe madje debutuan në Superligë. Nga stadiumi “Adem Jashari” kaluan në “Riza Lushta” për te Trepça ’89. Vazhduan rritjen si lojtarë dhe fituan Superkupën e Kosovës në vitin 2017.

Bëhet fjalë për vëllezërit Ardian e Arbnor Muja.