Sport

Fenerbahçe gjobitet nga UEFA pasi tifozët brohoritën emrin e Putinit

 

Fenerbahçe është ndëshkuar nga UEFA pasi tifozët e tyre brohoritën emrin e presidentit rus Vladimir Putin gjatë humbjes së korrikut në kualifikimet e Ligës së Kampionëve ndaj Dynamo Kyiv të Ukrainës, shkruan BBC.

Klubi turk u gjobit me 50 mijë euro dhe mbylljen e pjesshme të stadiumit për një ndeshje (të paktën 5 mijë vende) për ndeshjen e ardhshme në Evropë.