Sport

West Hami prezanton Cornetin

Maxwell Cornet
 

West ham United ka kompletuar transferimin e Maxwel Cornet nga Byrnley. Anësori 25-vjeçar ka nënshkruar kontratë me klubin e Premier Leagues së Anglisë një marrëveshje pesëvjeçare. Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë do ta bartë fanellën me numrin 14. Ai synon të dëshmohet edhe në West Ham.

Sezonin e kaluar, Cornet shënoi nëntë gola dhe asistoi një herë në 26 paraqitje në Premier League.