Sport

Van Bommel synon eliminimin e Dritës

 

Trajneri i Antwerpit, Mark van Bommel, tha se pret që ekipi i tij ta eliminojë Dritën në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Van Bommel, të mërkurën ka insistuar se Antwerpi e dëshiron me çdo kusht kalimin në raundin e tretë. Po ashtu, ai tha se shpreson që fituesi i kësaj përballjeje të mos vendoset pas penalltive.

Dueli mes Dritës dhe Antwerpit, zhvillohet të enjten prej orës 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave që u luajt javën e shkuar në Belgjikë, ka përfunduar me rezultatin 0:0.