Sport

Batatina thotë se Vukçeviqi u largua se nuk bindi, jo shkaku i pankartës

 

Sulmuesi nga Mali i Zi, Igor Vukçeviq, është larguar nga Llapi me të përfunduar aventura evropiane e ekipit kosovar. Largimi i tij është bërë vetëm tri javë pasi Vukçeviqi u prezantua te Llapi. E sipas mediumeve në Mal të Zi, sulmuesi ka marrë vendim të largohet pas ndeshjes së kthimit të Llapit ndaj Buduqnostit në kuadër të raundit të parë të Ligës së Konferencës.

Arsye për këtë ishte pankarta e vendosur nga tifozët e Llapit në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri”. Tifogrupi “Legjendat” gjatë ndeshjes shpalosen një pankartë me motive nacionale të hartës së Shqipërisë etnike, ku ishte i përfshirë edhe Mali i Zi dhe kishte mbishkrimin “Ju e keni radhën”.