Sport

Nadali tërhiqet nga Wimbledoni

Foto: Associated Press/AP
 

Tenisti Rafael Nadal ka hequr dorë nga dueli gjysmëfinal në Wimbledon me Nick Kyrgios. Ai është tërhequr për shkak të një lëndimi në bark.

Ylli spanjoll mori trajtim mjekësor gjatë fitores në çerekfinale ndaj Taylor Fritz, të mërkurën. Ai megjithatë shtrëngoi dhëmbët dhe fitoi pas pesë setesh.