Sport

Halepi nuk pati vështirësi ndaj Anisimovas

 

Tenistja Simona Halep ka avancuar në gjysmëfinale të “Wimbledonit”, pas fitores së lehtë 2:0 në sete, 6:2 dhe 6:4, ndaj 20-vjeçares Amanda Anisimova. Anisimova ishte amerikania e fundit e mbetur në garë.

Kampionia e “Wimbledonit” për vitin 2019, Halep, tani ka 12 fitore rresht.