Sport

Ndonëse ka bërë vetëm dy përforcime deri tani, '89-shi ia mësyn Evropës

 

Trepça ’89 do të garojë në Superligën e Kosovës në futboll në edicionin 2022/2023. Skuadra nga Mitrovica u kthye në elitë si kampione e Ligës së Parë (Grupi B). Qëndroi në kategorinë e dytë të garave vetëm një vit.

Deri me tani, 89-shi është ndër ekipet më pasive në afatin kalimtar të verës. Mitrovicasit kanë prezantuar vetëm dy lojtarë, Bleon Sekiraqën dhe Erdin Dushin. Të dy ishin pjesë e Drenicës në edicionin e shkuar. Ndërkaq ka liruar zyrtarisht nga skuadra gjashtë futbollistë: Joseph Okonkwo, Eyram Leveh, Logan Mnisi, Arbër Mustafa, Leuart Avdyli dhe Albutrint Morina.