Sport

Gjilani ndryshon shumëçka, por jo edhe synimet

 

Klubi i futbollit Gjilani ka bërë shumë ndryshime për edicionin e ri. Ka ndryshuar trajner e lojtarë derisa ndryshimet kanë prekur edhe një pjesë të stafit organizativ të klubit. Por synimet i ka të vjetra.

Gjilani synon ta ndjekë edhe në edicionin 2022/2023 titullin e kampionit dhe Kupën e Kosovës. Por, para se ta nisë misionin për titull dhe për Kupë, Gjilani do të paraqitet në garat e Evropës. Në gara kontinentale, përkatësisht në Ligën e Konferencës, Gjilani ka synime të kalojë sa më shumë raunde. Garën do ta nisë në raundin e parë kualifikues dhe përballë të enjten do ta ketë Liepajan e Letonisë. Ndeshja e parë luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndërsa ajo e kthimit më 14 korrik në Letoni.