Sport

Bouzkova, çerekfinalistja e parë e “Wimbledonit”

 

“Wimbledoni” e ka çerekfinalisten e parë dhe ajo është tenistja nga Republika e Çekisë, Marie Bouzkova.

Bouzkova mposhti tenisten franceze Caroline Garcia 2:0 në sete, 7:5 dhe 6:2, në rrethin e katërt të garës.