Sport

Torino zyrtarizon largimin e Belotit

 

Andrea Belotti largohet nga Torino pas shtatë vitesh. Lajmi është zyrtarizuar edhe nga klubi torinez që ka konfirmuar largimin e italianit si futbollist i lirë.

Belotti nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës me klubin italian dhe është në kërkim të një aventure të re. Klubi ka falënderuar lojtarin për kontributin e dhënë gjatë këtyre viteve.