Sport

Xhemaili inkuadrohet në humbjen e thellë të Zvicrës

 

Futbollistja kosovare e Freiburgut, Riola Xhemaili është inkuadruar në minutën e 79-të te Zvicra që pësoi disfatë të thellë 4:0 nga Anglia në miqësoren e luajtur të enjten në stadiumin “Letzigrund” të Zuerichut.

Ishte ndeshja e fundit përgatitore për Evropianin që nis më 9 korrik. Evropiani do të mbahet në Angli, ndërsa Zvicra në Grupin C është së bashku me Holandën, Suedinë dhe Portugalinë.