Sport

Interesimi për Bajramin kalon kufijtë e Italisë pas shkëlqimit me Empolin

 

Nedim Bajrami ishte pa dyshim lojtari më i mirë i Empolit gjatë sezonit 2021/2022. Në vitin e tretë me fanellën e Empolit, të parin në Serie A, Bajrami pati një ndikim të madh në ekip. Nëntë golat dhe shtatë asistimet në 38 ndeshje e bëjnë Bajramin lojtarin më të mirë në klub. Kontributi i tij nuk përfundoi me golat dhe asistimet. Ai mori pjesë edhe në 16 gola tjerë të shënuar në sezonin e fundit. Ndikimi i mesfushorit shqiptar nuk kaloi pa u vënë re nga klubet në Itali.

Ndër klubet më të interesuara janë Fiorentina, Milani, Lazio, Napoli, Sassuolo dhe Roma. Por, interesimi për të ka kaluar edhe kufijtë e Italisë. Së fundi, në adresë të klubit italian ka paraqitur ofertë edhe klubi i Bundesligës, Hertha Berlin. Nuk ka munguar interesimi edhe nga klubet e Premier Leagues angleze.