Sport

Hingeregger pensionohet në moshën 29-vjeçare

 

Kapiteni i Eintracht Frankfurtit dhe fituesi i Ligës së Evropës, austriaku Martin Hinteregger, është pensionuar befasisht në moshën 29-vjeçare.

Qendërmbrojtësi karizmatik ka vendosur t’i varë këpucët në gozhdë, pavarësisht se edicionin tjetër do të luajë në Ligën e Kampionëve.