Sport

Arsenali siguron Jesusin

 

Arsenali ka arritur marrëveshje personale me Gabriel Jesusin dhe po negocion me Manchester Cityn për lirimin e tij, përcjell “Evening Standard” të enjten.

Jesus është pajtuar me kushtet e Arsenalit, ekip që i ka ofruar kontratë pesëvjeçare. Jesus ka kohë që është nxjerrë në shitje nga City, që javë më parë e kompletoi transferimin e Erling Haalandit.