Sport

Te Qipro pranojnë forcën e Kosovës, por kërkojnë rezultat pozitiv

 

Futbollistët e Përfaqësueses së Qipros kanë mbyllur përgatitjet për duelin ndaj Kosovës që e luajnë në kuadër të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve. Qipro është stërvitur të mërkurën në stadiumin “AEK Arena”, ku do të zhvillohet ndeshja, ndërsa përzgjedhësi Nikos Kostenoglou pret rezultat pozitiv. Dueli mes Qipros dhe Kosovës zhvillohet të enjten prej orës 18:00 dhe i takon Grupit 2 të Ligës C të Ligës së Kombeve. Në konferencën për shtyp, përzgjedhësi Kostenoglou ka pranuar forcën e Kosovës, por ka insistuar se ekipi i tij do të futet në ndeshje për të marrë një rezultat të mirë.

Ai ka insistuar se është shumë e rëndësishme për Qipron që edicionin e ri të Ligës së Kombeve në mënyrën më të mirë të mundshme, me fitore. Po ashtu, u ka bërë edhe thirrje tifozëve qipriotë që ta mbushin stadiumin për ta përkrahur ekipin e tyre.