Sport

Lojtarët e Kosovës udhëtojnë për fitore në Qipro

 

Futbollistët e Kosovës e kanë zhvilluar stërvitjen e fundit në vend para ndeshjes së parë të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve, kundër Qipros. Selektori i Kosovës, francezi Alain Giresse, vendosi për stërvitje më të lehtë të martën në mëngjes, ndërsa të mërkurën përfaqësuesja do të niset drejt Larnacas, ku e zhvillon ndeshjen kundër Qipros.

Ndeshja Qipro - Kosova luhet të enjten nga ora 18:00. Është ndeshja hapëse e grupit të dytë të Ligës C, pjesë e së cilit janë edhe Greqia dhe Irlanda e Veriut.