Sport

Fabregas: Barça duhet ta mbajë Gavin

Foto: AP
 

Ish-mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, ka thënë se gjigantja e La Ligës spanjolle duhet ta mbajë në skuadër mesfushorin 17-vjeçar, Gavi.

“Ai duhet të qëndrojë. Ka luajtur shumë ndeshje në momentet më të vështira të klubit dhe si 17-vjeçar, ai ka treguar personalitet. Është shumë i mirë, por natyrisht, është vetëm 17-vjeçar dhe mund të përmirësohet shumë”, ka thënë Fabregas në një intervistë për “Catalunya Radio”, shkruan “football-espana” të shtunën.