Sport

Ekipet italiane insistojnë për Lukakun

 

Skuadra e Juventusit ka shprehur interesim për sulmuesin Romelu Lukaku, pasi belgu pritet të largohet në verë nga Chelsea, përcjell “Football-Italia” të enjten. Mësohet se Lukaku po e dëshiron kthimin në Itali dhe te Chelsea janë të gatshëm të negociojnë me skuadrat e interesuara për shërbimet e tij.

Krahas Juventusit, interesim për belgun kanë shfaqur edhe Interi e Milani. 29-vjeçari iu bashkua Chelseat vitin e shkuar, por nuk bindi me paraqitjet e tij. Madje ai nuk ishte as në përbërjen bazë të trajnerit Thomas Tuchel, me të cilin nuk ka raporte të mira.