Sport

“Skifterat” sjellin atmosferën e jashtëzakonshme të derbit të Gjilanit

 

Ndeshjet ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përveç rivalitetit në fushë, sjellin më të mirën edhe nga ana e tifozëve.

“Skifterat” e Gjilanit dhe “Intelektualët” e Dritës janë tifozeritë që sjellin atmosferë të jashtëzakonshme në derbin e Gjilanit, dhe kjo nuk ka munguar edhe në atë fundit që ishte javën e kaluar, transmeton Koha.net.