Sport

Betisi, favorit për Aouarin

 

Real Betisi pritet të përforcohet me mesfushorin Houssem Aouar gjatë afatit kalimtar të verës.

“Foot Mercato” ka shkruar të hënën se Betisi ka arritur marrëveshje me mesfushorin dhe është në negociata me Lyonin për transferimin e tij. Për t’i siguruar shërbimet e Aouarit, Betisi ka ofruar 30 milionë euro. Te Lyoni janë të gatshëm ta lirojnë 23-vjeçarin, i cili ishte pranë largimit edhe verën e shkuar.