Sport

Berisha beson në fitoren e Pejës dhe vazhdimin e serisë gjysmëfinale

Foto: KB Peja
 

Basketbollistët e Pejës nuk kanë opsion tjetër, veçse ta fitojnë ndeshjen e tretë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës kundër Trepçës. Vetëm fitorja, mbanë gjallë gjasat e skuadrës së Pejës për të luftuar për titullin e kampionit këtë edicion, në të kundërtën do të eliminohet në serinë gjysmëfinale.

Ndeshja e tretë ndërmjet Pejës dhe Trepçës, do të zhvillohet të dielën prej orës 17:00 në palestrën “Karagaçi”.