Sport

11 vjet që nga koha kur Juventusi e mbyllte sezonin pa trofe

 

Janë bërë 11 vjet qëkur Juventusi për herë të fundit e mbylli një sezon pa e fituar asnjë trofe të vetëm.

Luigi Delneri ishte trajneri që i udhëhoqi “bianconerët” drejt vendit të shtatë në ligë, ndërsa u eliminua nga Liga e Evropës në fazën e grupeve – duke përfunduar prapa Manchester Cityt dhe Lech Poznanit – dhe nga Kupa e Italisë në 1/8 e finales nga Roma.