Sport

Malisheva e Drenica luajnë ndeshjen e sezonit

 

Kampioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll u mësua në mesjavë. Ballkani u kurorëzua me titullin e parë në histori të klubit tri xhiro para fundit dhe do të luajë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Kosovën në kualifikimet e Ligës së Konferencës do ta përfaqësojnë dy skuadrat gjilanase, Gjilani e Drita. Ndërkohë, Llapit i duhet edhe një pikë për ta siguruar vendin e katërt, që dërgon në Ligën e Konferencës po ashtu.