Sport

Batatina: Ballkanit ia uroj titullin, por Llapin nuk mund ta mposhtë

kf llapi, sport, tahir batatina, futboll,
 

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, beson se skuadra e tij e ka merituar fitoren në ndeshjen ndaj Ballkanit, që përfundoi baras, 1:1. Trajneri llapjan ka pasur kritika për gjyqtarin kryesor Besfort Kasumi. Sipas Batatinës në disa raste diskutabile arbitri brefuzoj të konsultohet me sistemin VAR.

“Mendoj që kemi bërë gabime në pjesën e parë. Shkaku i gabimit pësuam gol shumë herët. Duhet të jemi nivel më të avancuar, por fal qendërmbrojtësit tonë skuadra e Ballkanit arriti të shënoi. Në pjesën e dytë e dominuam kundërshtarin në çdo aspekt dhe nuk e lejuam të krijojmë raste. Nuk ishim të vëmendshëm në këtë ndeshje pasi nuk i shfrytëzuam rastet e shumta të cilat i kemi krijuar”, ka theksuar Batatina pas ndeshjes.