Sport

Peja e vendosur të triumfojë në Ligën Unike

 

Pasi nuk ka fituar trofe këtë edicion, Peja po e synon triumfin në Ligën Unike për të paralajmëruar se do të luftojë edhe për titullin e kampionit të Kosovës në basketboll.

Në fakt Peja është edhe organizatore e “Final 4” të Ligës Unike, që për dy ditë do të mbahet në palestrën “Karagaçi”. Të mërkurën do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinale, ndërsa të enjten është finalja dhe ndeshja për vendin e tretë.