Sport

100 ndeshje në Bundesligë për lojtarin që synon Kosova

Elvis Rexhbeçaj, sport, futboll
 

Nuk ka shumë bujë rreth mesfushorit kosovar Elvis Rexhbeçaj. Ai po e zhvillon karrierën në njërin prej kampionateve më të forta në Evropë, por nuk deklarohet shumë për mediat dhe nuk është shumë prezent në to.

Të shtunën Rexhbeçaj arriti shifër jubilare, ndërsa edhe për këtë është raportuar pak. 24-vjeçari e luajti ndeshjen e 100-të në Bundesligë. Luajti prej fillimit të pjesës së dytë për Bochumin, që u mposht 3:0 nga Freiburgu, në kuadër të xhiros së 30-të të kampionatit gjerman.