Sport

Kaos në Serie C, tifozët futen në fushë dhe e kërcënojnë futbollistin me vdekje

serie c, dhune, 12 prill, futboll, foggia
 

Skenat të dhunshme u panë në ndeshjen e Serie C që u luajt në hënën mbrëma, ka raportuar “Football-Italia” të martën.

Në duelin mes Foggias dhe Catanzaros, tifozët vendas disa herë u futën në fushë dhe njëri arriti që ta godiste lojtarin e Catanzaros, Pietro Iemello dhe e kërcënoi me vdekje.