Sport

Lewandowski theu rezistencën e Augsburgut

Robert Lewandowski, Bayern Munich
 

Bayern Munichu ka shkuar në pesë ndeshje rresht pa disfatë në shtëpi, pas fitores 1:0 të arritur përballë Augsburgut.

Kjo ndeshje u zhvillua të shtunën gjatë ditës dhe i takoi bavarezëve, që janë shumë afër t’i gëzohen një tjetër titulli.