Sport

Në ndeshjen që u përfshi nga dhuna, vdiq doktori i FIFA-s

Foto: AP
 

Një doktor i FIFA-s ka vdekur gjatë detyrës të martën në ndeshjen e plejofit mes Nigerisë dhe Ganës. Tifozët nigerianë u futën në fushë në Abuja pas dështimit të Nigerisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Ata filluan ta shkatërrojnë stadiumin si dhe sulmuan tifozët e Ganës. Skenat shokuese u shfaqën në mbarë botën.