Sport

Challandes: Miqësorja Kosovë – Zvicër, festë

 

Ish-përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, zvicerani Bernard Challandes, ka folur për miqësoren që “Dardanët” do ta luajnë kundër Zvicrës të martën (18:00) në Zuerich, ka shkruar “20min.ch”.

Challandes ishte në krye të Kosovës prej vitit 2018 deri në fund të vitit 2021 dhe në këtë post u zëvendësua javë më parë nga francezi Alain Giresse.